NASZA SZKOŁA
Krzysztof Kieślowski
"POLIESTER" ponownie nagrodzony
Sticky
We wtorek, 12 czerwca 2018 r., rozstrzygnięto XIII Konkurs na Najlepszą Gazetkę Szkolną Województwa Lubuskiego zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie. Nasza redakcja w składzie Wiktoria Szymanis oraz Bartłomiej Szulc pod opieką Pauliny Maszkowskiej otrzymali NAGRODĘ, a tym samym "Poliester" ponownie został najlepszą gazetką województwa lubuskiego.

Relacja Radia Zachód: KLIK
Dzień Sportu
Uczniowie chętnie wzięli udział w Dniu Sportu organizowanym przez Zespół Szkół Ogrodniczych 29 maja 2018 r. Dodatkowo należy przyznać, że nasza szkoła pokonała w rozgrywkach ogrodnik. Zabawy było sporo!Wycieczka
Uczennice z klasy 101, a także kilkoro uczniów z klasy 102 oraz 302 pod opieką pani Pauliny Maszkowskiej oraz pani Bożeny Jarosz-Jamrozik uczestniczyły w wycieczce szkolnej w dniach 28.05.-30.05.2018 r. w Kołatce. Zabawy i radości było bardzo dużo, ponieważ ośrodek mieścił się nad samym jeziorem. Uczestnicy mogli skorzystać z zajęć integracyjnych, wspinaczki po skrzynkach, wyrabianiu i pieczeniu pizzy, a także pierwszych kąpieli słonecznych oraz w jeziorze. Uczniowie pływali także na rowerkach wodnych pod okiem ratownika WOPR-u. Najwięcej radości jednak sprawiła karuzela oraz park linowy odpowiednio zabezpieczony.
Jak się bawiliśmy? Spójrzcie sami!

Światowy Dzień bez Tytoniu
Dnia 29 maja 2018 r. uczniowie Martyna Dudzińska, Wiktoria Wojciechowicz oraz Bartłomiej Szulc z Zespołu Szkół Odzieżowych we współpracy z uczennicami w ramach Światowego Dnia bez Tytoniu w godzinach 11:30 – 13:00 w Galerii Handlowej Nova Park promowali modę na niepalenie.
W kolorowych strojach marchewek, z koszami jabłek oraz przekreślonymi papierosami przekonywali do zerwania z nałogiem. Wręczali także ulotki informujące o miejscach gdzie palić nie wolno. Nad akcją czuwały p. Aurelia Drozd, Aneta Uszkiewicz, Paulina Maszkowska.

Pan Lech Szmit
Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z naszym nauczycielem - Lechem Szmitem, który opowiada o niezwykłym pokazie - ekomody. Zobaczcie sami!

KLIK
Zielona Góra
Uczennice klasy 101 wraz z wychowawcą Pauliną Maszkowską uczestniczyły w obchodach Dnia Samorządu Terytorialnego w Zielonej Górze w Urzędzie Marszałkowskim. Wzięły również udział w debacie związanej z konstytucją.Młodzi ON-Life w Gorzowie
W dniu 13 czerwca 2018 r.uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w spotkaniu pod hasłem "Młoda kariera-czyli jak podbić świat swoimi pomysłami". Projekt Lubuska Akademia Młodego Lidera realizowany był w ramach programu Młodzi ON-Life. Podczas wykładów i warsztatów młodzież dowiedziała się jak skutecznie podejmować działania w ramach lokalnej społeczności,jak poruszać się na rynku pracy i jak kierować swoją ścieżką kariery.
Wyjście
Klasa 201 wraz wraz z nauczycielem historii Przemysławem Dygasem udała się do Miejskiego Ośrodka Sztuki dnia 9 czerwca 2018 r. Celem wyjścia było zwiedzanie wystawy pod tytułem " Żużel w sztuce". Zobaczyliśmy pokaźną liczbę pamiątek, była okazja z bliska zobaczyć żużlowy motor,a odważni na niego wsiadali.Na koniec obejrzeliśmy stałą wystawę rzeźb Władysława Hasiora.Klasę 201 należy też pochwalić za dobrą kondycję fizyczną. Dziewczyny całą trasę powrotną z ulicy Pomorskiej do naszej Odzieżówki pokonały pieszo i bez większego marudzenia.