NASZA SZKOŁA
Krzysztof Kieślowski
W poszukiwaniu Kopciuszka
Jeśli ktoś nie miał okazji obejrzeć naszego przedstawienia lub po prostu chciałby zobaczyć je jeszcze raz, to zapraszamy do obejrzenia filmiku :)

Spotkanie w bibliotece
W ramach obchodów "Z Kaziukiem w 100-lecie Niepodległej" odbyło się spotkanie pokoleń w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie. Udział wzięli w nim członkowie Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej, a także uczennice klasy 101 oraz uczniowie klasy 302.

Całość spotkania prowadziła p. Paulina Maszkowska, a uczniowie będący w listopadzie na Litwie opowiadali o swoich wrażeniach: Zuzanna Fusiarz (kl. 101), Paulina Kujawa (kl. 302), Wiktoria Miśków (kl. 101), Klaudia Nowacka (kl. 101), Klaudia Szmicel (kl. 302), Bartłomiej Szulc (kl. 302), Wiktoria Szymanis (kl. 302), Natalia Wróblewska (kl. 101). Spotkanie przebiegło w atmosferze wzruszeń.
Święto Patrona
We wtorek, 13 marca 2018 r. minęła 22. rocznica śmierci naszego patrona szkoły - Krzysztofa Kieślowskiego - najwybitniejszego reżysera i scenarzysty filmowego. W związku z tym uczennice
z klasy 101 pod reżyserskim okiem p. Pauliny Maszkowskiej przygotowały spektakl
pt. "W poszukiwaniu Kopciuszka" z wykorzystaniem utworów pochodzących z filmów K. Kieślowskiego.Sięgnijcie po więcej zdjęć: KLIK
"Z Kaziukiem w 100-lecie Niepodległej"
Uczniowie Martyna Malarek (kl. 101), Emilia Kędziora (kl. 101), Bartłomiej Szulc (kl. 302) uczestniczyli wraz z p. Pauliną Maszkowską oraz p. Przemysławem Dygasem w koncercie Zespołu Pieśni i Tańca "Znad Mereczanki" z Jaszun w gorzowskim teatrze w ramach obchodów uroczystościach "Z Kaziukiem w 100-lecie Niepodległej" dnia 10 marca 2018 r.
Podczas tego wydarzenia zbierano także pieniądze na Hospicjum Wileńskie.Targi edukacyjne - 7.03.2018 r.
Również i w drugim dniu Targów Edukacyjnych nasi uczniowie i nauczyciele dali z siebie wszystko. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Targi edukacyjne
We wtorek, 6 marca 2018 r., w hali sportowej OSiR-u rozpoczęły się dwudniowe Gorzowskie Targi Edukacyjne „Szkoły i pracodawcy”. Ich głównym celem jest promocja szkolnictwa zawodowego
w powiązaniu z potrzebami lokalnego rynku pracy. Nasza szkoła także miała swoje stanowiska - zobaczcie, jak świetnie sobie poradziliśmy!

Żołnierze Wyklęci

W czwartek 1 marca w naszej szkole odbyła się lekcja historii poświęcona Żołnierzom Wyklętym.
W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym - Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 - 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Uczniowie dowiedzieli się o tym kim byli Żołnierze Wyklęci,o co walczyli i skąd pochodzi ta nazwa. Młodzież wysłuchała utworu zespołu Contra Mundum pt.Już dopala się ogień biwaku z filmu Wyklęty. Zaprezentowany został również wiersz Zbigniewa Herberta Wilki.Zbiórka
Szkolny wolontariat bardzo serdecznie dziękuje za pomoc i wsparcie w zbiórce żywności. Paczki zostaną przekazane do potrzebujących: jedna rodzina to starsze małżeństwo, a druga to starsza pani z niepełnosprawnym synem. Kochani w imieniu swoim jak i całego wolontariatu jestem wam wdzięczna, zbiórka trwa cały rok. Jeszcze raz dziękuję.
opiekun wolontariatu - Katarzyna Dziobko