NASZA SZKOŁA
Krzysztof Kieślowski
Gala Zawodowcy w Gorzowie
Zbiórka
Przypominamy o zbiórce żywności oraz środków czystości przez szkolny wolontariat. W najbliższym czasie zebrane dotychczas produkty zostaną przekazane do Domu Pomocy Społecznej nr 2 z filią "Dom
w Połowie Drogi" przy ul. Walczaka 42.
Zbiórka trwa przez cały rok szkolny, dlatego serdecznie zapraszamy, aby się w nią zaangażować.

Dziękujemy też tym, którzy chętnie pomagają.

Źródło obrazka
78 rocznica deportacji Polaków na Sybir
W czwartek (8 lutego)pod pomnikiem Ofiar Stalinizmu na Cmentarzu Komunalnym upamiętniono 78 rocznicę pierwszej sowieckiej masowej deportacji Polaków na Sybir.
W uroczystościach tych wziął udział poczet sztandarowy Zespołu Szkół Odzieżowych w składzie Łukasz Rumik, Justyna Kisiel i Anna Grzybowska. W trakcie uroczystości w imieniu wojewody lubuskiego Władysława Dajczaka głos zabrał Paweł Klimczak, dyrektor wydziału spraw obywatelskich i cudzoziemców.Odczytał on list od wojewody, w którym przypomniał tragedię Polaków deportowanych w głąb ZSRR, ogrom ich cierpień i nieludzkiego traktowania. Podkreślił, że zostali wywiezieni przez Rosjan tylko dlatego, że byli Polakami.
10 lutego 1940 r. władze sowieckie przeprowadziły pierwszą z czterech masowych deportacji obywateli polskich. W sumie głąb ZSRR wywieziono ponad milion rodaków. Polaków wywożono w nieludzkich warunkach, w czasie transportu ludzie umierali z zimna, głodu i wyczerpania. Zesłańcy pracowali w lasach, na polach, w kopalniach, przy budowie dróg. Tylko nielicznym udało się powrócić do kraju.
Obchody zostały zorganizowane przez Koło Zarządu Sybiraków w Gorzowie,z którym nasza szkoła współpracuje od kilku lat.

Zawodowcy
W środę (7 lutego 2018r.) odbyła się Gala Zawodowców w gorzowskim teatrze. Przedsięwzięcie kończyło projekt "Zawodowcy w Gorzowie 2.1." oraz zainaugurowano drugą edycję projektu „Zawodowcy w Gorzowie 2.0”. Program potrwa dwa lata, jest finansowany z funduszy europejskich (ponad 14,8 mln zł) oraz z budżetu Miasta (ponad 780 tys. zł).

Mamy zaszczyt poinformować, że nasi uczniowie zdobyli II miejsce podczas prezentacji swoich umiejętności w ramach Zawodowego Talent Show.

Zapraszamy do obejrzenia materiału: KLIK
Gorzowskie stypendia
Już kolejny raz - bo czternasty - Marszałek Województwa Lubuskiego wyróżniła młodych, wybitnie uzdolnionych Lubuszan, którzy realizują swoje pasje naukowe, twórcze lub artystyczne.

Stypendium twórcze otrzymała Katarzyna Świderska z naszej szkoły, a artystyczne – Lena Juszkiewicz ze Szkoły Muzycznej I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego.

Wśród gorzowskich stypendystów naukowych mamy Jakuba Bednarza, Pawła Lisa i Krzysztofa Witkowskiego z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 oraz Jędrzeja Machtyla z Zespołu Szkół Nr 2.

Serdecznie gratulujemy!

www.radiogorzow.pl/gorzowscy-uczniowie-ze-stypendiami-marszalek/
Obchody Dnia Pamięci i Pojednania
Poczet Zespołu Szkół Odzieżowych w składzie Łukasz Rumik,Anna Grzybowska i Justyna Kisiel wziął udział w obchodach Dnia Pamięci i Pojednania.Uroczystości odbyły się 30 stycznia z udziałem władz miasta oraz gości z Niemiec na placu Grunwaldzkim.Z tej okazji zabrzmiał Dzwon Pokoju.Dzień Pamięci i Pojednania to święto nie tylko dla Gorzowian,ale także dla mieszkańców dawnego Landsberga. Obchodzone jest od roku 1995, wcześniej 30 stycznia świętowany był jako dzień wyzwolenia.

Mecz
wolontariat
Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów oraz rodziców do przyłączenia się i wspierania inicjatyw społecznych w celu promowanie pomagania innym ludziom w trudnościach oraz wspieranie akcji. Na terenie szkoły odbyły się akcje szlachetnej paczki, góry grosza, świątecznej pomocy oraz wsparcie gorzowskiego hospicjum, zbiórka żywności dla osób starszych i potrzebujących.

Wszelkie informacje o wolontariacie oraz przeprowadzanych akcjach na terenie szkoły udziela Pani Katarzyna Dziobko oraz można zapoznać się z informacjami na tablicy Wolontariatu na terenie szkoły.