NASZA SZKOŁA
Krzysztof Kieślowski
Film
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu z naszej wycieczki na Litwę:

Szlachetna paczkaPrzystąpiliśmy do akcji "Szlachetna paczka". Naszym podopiecznym jest pan Andrzej i jego córka Ewelina. Rodzina jest po pożarze domu - zbieramy dla nich żywność długoterminową taką jak: cukier, kasza, mąka, makaron, ryż, gotowe dania w słoikach, konserwy mięsne i rybne, warzywa i owoce w puszkach, mleko, słodycze.
Oprócz tego potrzebne jest: mydło, płyny do kąpieli, proszek do prania, chusteczki nawilżające, koce, ręczniki.
Akcja już trwa - rzeczy można zostawiać w szatni oraz gabinecie 213. Produkty można także przynosić do wychowawców, by można było odpisać godziny.
Czekamy na Wasze dobre serca!
Odzieżówka w WilnieZespół Szkół Odzieżowych im. Krzysztofa Kieślowskiego w Gorzowie Wlkp. realizuje projekt „Razem dla edukacji” finansowany przez MEN w ramach konkursu „Rodzina Polonijna” we współpracy ze Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska” .

Uczniowie Zespołu Szkół Odzieżowych odwiedzili Litwę w dniach 7 – 15 listopada 2017 r. pod opieką p. Pauliny Maszkowskiej i p. Bożeny Jarosz-Jamrozik, by wspólnie ze szkołą partnerską w Mickunach realizować przedsięwzięcia związane z obchodami odzyskania przez Polskę niepodległości. Po siedemnastu godzinach w autokarze można było zakwaterować się w hotelu i nabrać sił na kolejne dni.
Pierwszy dzień pobytu, czyli 9 listopada 2017 r. młodzież rozpoczęła od wspólnego zwiedzania Wilna wraz z uczniami z Mickun pod czujnym okiem przewodnika – pani Krystyny – emerytowanej nauczycielki historii sztuki, która wyróżniała się nadzwyczajną energią, cierpliwością i ogromną znajomością dzieł wielkich polskich twórców, gdyż recytowała z pamięci te dzieła. Zobaczyliśmy m.in. Ostrą Bramę, cerkiew prawosławną, ratusz, filharmonię, Uniwersytet Wileński, Pałac Prezydencki, Katedrę. Odwiedziliśmy także Klasztor Bazylianów. Uczniowie mieli okazję zobaczyć Celę Konrada – bohatera III części „Dziadów” Adama Mickiewicza. – To niesamowite, że mogę tutaj być, chodzić po tych samych miejscach, po których kilka wieków wcześniej chodził nasz wieszcz – skomentował jeden z uczestników wycieczki.
Spotkanie
A teraz czas na pierwsze spotkania przy wspólnej zabawie metodą Ruchu Rozwijającego - zobaczcie, jak nam poszło! KLIK


Spotkanie z przedszkolakami
W Przedszkolu Integracyjnym nr 27 w Gorzowie Wlkp. odbyło się spotkanie młodzieży z przedszkolakami.
Jesteście ciekawi jego przebiegu? Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: KLIK


Metoda Weroniki Sherborne
W Zespole Szkół Odzieżowych realizujemy program " Bezpieczna +" . W ramach programu nasi uczniowie z klasy 101 i 102 zapoznali się z metodą Weroniki Sherborne. Mieli okazję uczyć się nie tylko samej metody, ale co najważniejsze, otwartości na drugą osobę i przełamać bariery związane z bliskim kontaktem z drugim człowiekiem. Tak przygotowani czekali na spotkanie z przedszkolakami z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 27 w Gorzowie Wlkp.


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: KLIK
Miejskie obchody święta niepodległości
Poczet Zespołu Szkół Odzieżowych w składzie Anna Grzybowska,Justyna Kisiel,Łukasz Rumik, wziął udział w Wojewódzkich obchodach Święta Niepodległości. Młodzież wzięła udział we mszy świętej w intencji Ojczyzny w Kościele Zgody(Biały Kościółek.Kolejnym etapem obchodów Święta Niepodległości w Gorzowie był przemarsz pocztów sztandarowych pod pomnik Józefa Piłsudskiego(apel poległych ,okolicznościowe przemówienia,wysłuchanie patriotycznych pieśni). Uroczystości miały bardzo podniosły charakter i trwały ponad 3 godziny.Podziękowania dla
uczniów,którzy reprezentowali szkołę w trakcie obchodów Święta Niepodległości.

Dzień Niepodległości
W piątek 10.11 2017 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Niepodległości.Uczniowie wysłuchali współczesnych piosenek patriotycznych zespołu Horytnica oraz audycji radiowej przygotowanej przez Zuzannę Fusiarz ,Edytę Urbaniak i Mateusza Domerackiego.W audycji tej pod tytułem Pasjans ,szachyi ...czyli rzecz o tym jak Piłsudski spędzał czas wolny uczniowie przekazali wiele mało znanych ciekawostek z życia Marszałka Piłsudskiego. Piosenkę zespołu Sabaton Cud nad Wisłą zaśpiewała Ewa Ślusakowicz,a apel prowadziła Emilia Kędziora.