NASZA SZKOŁA
Krzysztof Kieślowski
Święto Patrona
We wtorek, 13 marca 2018 r. minęła 22. rocznica śmierci naszego patrona szkoły - Krzysztofa Kieślowskiego - najwybitniejszego reżysera i scenarzysty filmowego. W związku z tym uczennice
z klasy 101 pod reżyserskim okiem p. Pauliny Maszkowskiej przygotowały spektakl
pt. "W poszukiwaniu Kopciuszka" z wykorzystaniem utworów pochodzących z filmów K. Kieślowskiego.Sięgnijcie po więcej zdjęć: KLIK
"Z Kaziukiem w 100-lecie Niepodległej"
Uczniowie Martyna Malarek (kl. 101), Emilia Kędziora (kl. 101), Bartłomiej Szulc (kl. 302) uczestniczyli wraz z p. Pauliną Maszkowską oraz p. Przemysławem Dygasem w koncercie Zespołu Pieśni i Tańca "Znad Mereczanki" z Jaszun w gorzowskim teatrze w ramach obchodów uroczystościach "Z Kaziukiem w 100-lecie Niepodległej" dnia 10 marca 2018 r.
Podczas tego wydarzenia zbierano także pieniądze na Hospicjum Wileńskie.Targi edukacyjne - 7.03.2018 r.
Również i w drugim dniu Targów Edukacyjnych nasi uczniowie i nauczyciele dali z siebie wszystko. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Targi edukacyjne
We wtorek, 6 marca 2018 r., w hali sportowej OSiR-u rozpoczęły się dwudniowe Gorzowskie Targi Edukacyjne „Szkoły i pracodawcy”. Ich głównym celem jest promocja szkolnictwa zawodowego
w powiązaniu z potrzebami lokalnego rynku pracy. Nasza szkoła także miała swoje stanowiska - zobaczcie, jak świetnie sobie poradziliśmy!

Żołnierze Wyklęci

W czwartek 1 marca w naszej szkole odbyła się lekcja historii poświęcona Żołnierzom Wyklętym.
W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym - Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 - 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Uczniowie dowiedzieli się o tym kim byli Żołnierze Wyklęci,o co walczyli i skąd pochodzi ta nazwa. Młodzież wysłuchała utworu zespołu Contra Mundum pt.Już dopala się ogień biwaku z filmu Wyklęty. Zaprezentowany został również wiersz Zbigniewa Herberta Wilki.Zbiórka
Szkolny wolontariat bardzo serdecznie dziękuje za pomoc i wsparcie w zbiórce żywności. Paczki zostaną przekazane do potrzebujących: jedna rodzina to starsze małżeństwo, a druga to starsza pani z niepełnosprawnym synem. Kochani w imieniu swoim jak i całego wolontariatu jestem wam wdzięczna, zbiórka trwa cały rok. Jeszcze raz dziękuję.
opiekun wolontariatu - Katarzyna Dziobko


Gala Zawodowcy w Gorzowie
78 rocznica deportacji Polaków na Sybir
W czwartek (8 lutego)pod pomnikiem Ofiar Stalinizmu na Cmentarzu Komunalnym upamiętniono 78 rocznicę pierwszej sowieckiej masowej deportacji Polaków na Sybir.
W uroczystościach tych wziął udział poczet sztandarowy Zespołu Szkół Odzieżowych w składzie Łukasz Rumik, Justyna Kisiel i Anna Grzybowska. W trakcie uroczystości w imieniu wojewody lubuskiego Władysława Dajczaka głos zabrał Paweł Klimczak, dyrektor wydziału spraw obywatelskich i cudzoziemców.Odczytał on list od wojewody, w którym przypomniał tragedię Polaków deportowanych w głąb ZSRR, ogrom ich cierpień i nieludzkiego traktowania. Podkreślił, że zostali wywiezieni przez Rosjan tylko dlatego, że byli Polakami.
10 lutego 1940 r. władze sowieckie przeprowadziły pierwszą z czterech masowych deportacji obywateli polskich. W sumie głąb ZSRR wywieziono ponad milion rodaków. Polaków wywożono w nieludzkich warunkach, w czasie transportu ludzie umierali z zimna, głodu i wyczerpania. Zesłańcy pracowali w lasach, na polach, w kopalniach, przy budowie dróg. Tylko nielicznym udało się powrócić do kraju.
Obchody zostały zorganizowane przez Koło Zarządu Sybiraków w Gorzowie,z którym nasza szkoła współpracuje od kilku lat.