NASZA SZKOŁA
Krzysztof Kieślowski
Zielona Góra
Uczennice klasy 101 wraz z wychowawcą Pauliną Maszkowską uczestniczyły w obchodach Dnia Samorządu Terytorialnego w Zielonej Górze w Urzędzie Marszałkowskim. Wzięły również udział w debacie związanej z konstytucją.Młodzi ON-Life w Gorzowie
W dniu 13 czerwca 2018 r.uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w spotkaniu pod hasłem "Młoda kariera-czyli jak podbić świat swoimi pomysłami". Projekt Lubuska Akademia Młodego Lidera realizowany był w ramach programu Młodzi ON-Life. Podczas wykładów i warsztatów młodzież dowiedziała się jak skutecznie podejmować działania w ramach lokalnej społeczności,jak poruszać się na rynku pracy i jak kierować swoją ścieżką kariery.
Wyjście
Klasa 201 wraz wraz z nauczycielem historii Przemysławem Dygasem udała się do Miejskiego Ośrodka Sztuki dnia 9 czerwca 2018 r. Celem wyjścia było zwiedzanie wystawy pod tytułem " Żużel w sztuce". Zobaczyliśmy pokaźną liczbę pamiątek, była okazja z bliska zobaczyć żużlowy motor,a odważni na niego wsiadali.Na koniec obejrzeliśmy stałą wystawę rzeźb Władysława Hasiora.Klasę 201 należy też pochwalić za dobrą kondycję fizyczną. Dziewczyny całą trasę powrotną z ulicy Pomorskiej do naszej Odzieżówki pokonały pieszo i bez większego marudzenia.

"POLIESTER" ponownie nagrodzony
We wtorek, 12 czerwca 2018 r., rozstrzygnięto XIII Konkurs na Najlepszą Gazetkę Szkolną Województwa Lubuskiego zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie. Nasza redakcja w składzie Wiktoria Szymanis oraz Bartłomiej Szulc pod opieką Pauliny Maszkowskiej otrzymali NAGRODĘ, a tym samym "Poliester" ponownie został najlepszą gazetką województwa lubuskiego.

Relacja Radia Zachód: KLIK
Wycieczka kl. 102
Klasa 102 wraz z p. Przemysławem Dygasem oraz z p. Katarzyną Stankowską udali się do gorzowskiego muzeum, a następnie przeszli się po centrum miasta, by obejrzeć zabytkowe mury obronne, fontannę Pauckscha oraz studnię czarownic.Sięgnij po więcej zdjęć: KLIK
Pypcie na języku
Klasa 302 uczestniczyła w czwartek, 10 maja 2018 r., w wykładzie przeprowadzonym przez panią Renatę Janicką Szyszko pt. "Pypcie na języku, czyli co nas uwiera we współczesnej polszczyźnie". Należy wspomnieć, że pypeć to nic innego jak określenie potoczne afty (małej białej krostki na języku). Młodzież zatem miała okazję wysłuchać tego, co uwiera, boli, drażni, przeszkadza, śmieszy we współczesnej polszczyźnie. Przypomnieli sobie wiadomości na temat homonimów oraz pleonazmów, a także mogli poznać natrętne zapożyczenia czy nietrafione sformułowania. Serdecznie zapraszamy również do zapoznania się z książką Michała Rusinka "Pypcie na języku".

Biel i czerwień na dzień flagi
Z okazji Dnia Flagi społeczność szkolna zawiesiła na budynku szkoły flagę. Należy dodać, że została ona uszyta przez naszych uczniów i nauczycieli. Spójrzcie, jak się prezentuje.
O tym wydarzeniu napisano także na www.gorzow24.pl - przeczytajcie sami: KLIK

Powodzenia
Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy powodzenia na maturze!