NASZA SZKOŁA
Krzysztof Kieślowski
WIOSENNA AKCJA WOLONTARIATU
Drodzy Uczniowie!
Na terenie szkoły rusza akcja zbiórki nasion i cebulek kwiatowych. Chcemy obsadzić donice na terenie szkoły, by wiosną było Wam przyjemnie spędzać przerwy.
Za nasiona i cebulki odliczamy godziny.


Zbiórka już trwa. Pierwsze drzewka już są - to czereśnie, które zasadził wolontariat.


Liczymy na Was!
Opiekun wolontariatu: p. Katarzyna Dziobko
Targi fryzjerskie
Uczniowie naszej szkoły wraz z panią Katarzyną Dziobko oraz Beatą Przytułą wzięli udział w targach fryzjerskich LOOK w sobotę 25 marca 2018 r. Zobaczyli przeróżne nowości, najnowsze trendy, konkursy fryzjerskie, szkolenia i pokazy gwiazd. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Olimpiada
22 marca 2018 r. odbyła się Olimpiada Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży w Łodzi. Nasze dwie uczennice: Wiktoria Szymanis (kl. 302) oraz Katarzyna Świderska (kl. 401) zostały laureatkami olimpiady, która została zorganizowana przez Politechnikę Łódzką – Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Życzenia
Spotkanie z Gimnazjum w Mickunach
W dniach od 17 marca do 24 marca 2018 r. gościła w naszej szkole grupa młodzieży z zaprzyjaźnionego Gimnazjum w Mickunach na Litwie. Uczniowie przyjechali w ramach projektu „Razem dla edukacji” finansowanego przez MEN w ramach konkursu „Rodzina Polonijna” we współpracy ze Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska”. Grupą opiekowały się panie Bożena Jarosz-Jamrozik oraz Paulina Maszkowska.

Spotkanie
W dniu 26.03.2018 r. klasa 302t i 401t uczestniczyła w spotkaniu z panem Sergiuszem Łukaszewiczem - przedstawicielem Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Unijnych.
Spotkanie dotyczyło możliwości pozyskiwania środków finansowych z Funduszy Unii Europejskiej (np. na rozpoczęcie działalności gospodarczej, dokształcanie oraz przekwalifikowania się)

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w szyciu - KSA - 2018
Co roku z okazji Cracow Fashion Week w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru odbywają się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w szyciu. Była to już piąta edycja konkursu. Uczestnicy – uczniowie szkół ze Słowacji oraz Polski mieli za zadanie wykonanie projektu sukienki w przeciągu zaledwie pięciu godzin. I????? Udało się!!!!!! Kolejny raz mamy podium!!! KATARZYNA ŚWIDERSKA zajęła zaszczytne II miejsce. GRATULUJEMY!!!Mistrzostwa w szyciu

Więcej zdjęć: KLIK
Zdjęcia
Mamy kolejne sukcesy zawodowe! Katarzyna Świderska z kl. 401 zajęła II miejsce w V Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Szyciu oraz tytuł wicemistrza Polski. Konkurs odbył się 16 marca 2018 r. w Krakowie. Został zorganizowany przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru.

Serdecznie graatulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.