NASZA SZKOŁA
Krzysztof Kieślowski
Pożegnanie absolwentów 2018
W piątek - 27 kwietnia 2018 roku - społeczność Zespołu Szkół Odzieżowych żegnała kolejnych absolwentów. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tej uroczystości:
Ekomoda jest modna


W Gorzowie, w Odzieżówce przy Śląskiej powstaje niezwykła kolekcja – premierowy pokaz gotowych sukienek na Dniach Gorzowa.

Uczniowie Odzieżówki właśnie szyją niezwykłe sukienki. Materiał: surowce z odzysku – takie, które wyrzucamy do kosza, ale da się je wykorzystać ponownie. Myślicie, że to śmieci, tymczasem mamy dowód, że z foliowych torebek można zrobić elegancką kolekcję.

Na początku młodzież projektowała, potem w szkole, już do gotowego zamysłu, zorganizowano zbiórkę surowców wtórnych. Od pięciu tygodni jest cięcie, szycie, klejenie, zgrzewanie. Wydaje się, że widać finał, ale uczniowie zapewniają, że przed nimi jeszcze sporo pracy – przede wszystkim czasochłonne detale. Na początek czerwca wszystko ma być gotowe.

Dziś przy pracy obserwowaliśmy dziewięcioosobowy zespół z trzeciej klasy, ale przy kolekcji działają również młodsi – pierwszo- i drugoklasiści. – To praca zbiorowa – każdy ma swoje zadanie, wszyscy pracują na tych samych modelach – wyjaśnia L. Szmit.

Warsztaty „Ekomoda jest modna” to element realizowanej przez miasto kampanii edukacyjnej „Gorzów miastem bez odpadów”, współfinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Źródło: Adam Oziewicz, gorzow24.pl

Więcej na: KLIK


Zapraszamy również do obejrzenia materiału przygotowanego przez Telewizję TELETOP:KLIK
Spotkanie z poetą
12.04.2018 r., w czwartek o godz. 11.00 w kameralnej scenerii biblioteki szkolnej miało miejsce spotkanie poety gorzowskiego, pana Tomasza Korbanka z grupą uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Uczestnicy brali udział w pewnego rodzaju wywiadzie, do którego się dołączyli i zadawali pytania. Przekonali się, że poeta to człowiek z takimi samymi problemami, co my , żyjący
w tej samej rzeczywistości, borykający się
z trudnościami. Pan Korbanek uzmysłowił nam, że dla Niego pisanie wierszy to nie jest sposób na zarabianie pieniędzy tylko sposób na swoistego rodzaju terapię dla duszy. Jest to pewnego rodzaju samouleczenie. Nasz gość uświadomił nam, że poezja to uwalnianie uczuć, emocji, radości, smutków. Poeta sięga po poezję bo jest ona zrozumieniem dla zranionej duszy. Jest również inną formą zapisu życia samego poety i jego myśli. Dla Naszego poety poezja to też świat, do którego zmierza się zawsze i ciągle, a nie tylko wtedy, gdy nie rozumie się codzienności. Poezja to również możliwość oderwania się od dnia codziennego, spojrzenia na świat z innej ciekawszej perspektywy.
Myślą przewodnią spotkania była fraza „Zatrzymaj się nad strofą „. Drogi słuchaczu, drogi czytelniku zatrzymaj się nad strofą, uwolnij swoje emocje, może znajdziesz cząstkę swojej czułej struny. Ktoś napisał do Ciebie list – list pisany poezją.

"Niewidzialny" T. Korbanek

Spędzał długie godziny
patrząc bezustannie
na rozgrzany ekran

Chłonął żywe obrazy
drobnoustroje pojęć
wsiąkające w krwiobieg
podążające w kierunku serca

Zawieszony
między podłogą a sufitem
nie odczuwał chłodu
na wskroś przenikającego
drętwiejące ciało

Coraz bledszy
niewidzialny …

Konkurs
Serdecznie gratulujemy Kamilowi Jastrzębskiemu, który zdobył I miejsce w Konkursie Wiedzy BHP pracowników młodocianych zatrudnionych w zakładach rzemieślniczych. Jednocześnie nasz uczeń dostał się do etapu regionalnego. Serdecznie gratulujemy!

Pokaz mody
Pokaz współczesnej mody damskiej z elementami tradycyjnej, ręcznie wykonywanej szydełkiem koronki koniakowskiej odbędzie się 22 kwietnia 2018 r. o godz. 17:00 w Muzeum im. J.Dekerta przy ul. Warszawskiej 35 w Gorzowie Wlkp.
Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!
Spotkania Kobiet AutentycznychNatalia Ślizowska, jedna z ambasadorek Gorzowa w kampanii GORZÓW #Stąd Jestem będzie gościem i prelegentką „Spotkań Kobiet Autentycznych”, które Urząd Miasta organizuje wspólnie z partnerem: firmą Silcare. Zapraszamy do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Wlkp., w niedzielę, 15 kwietnia br. od godziny 10. 00 do 17.00.
Akcja wolontariatu
Kolejna akcja wolontariatu - dziewczęta z klasy 101 pod opieką p. Katarzyny Dziobko oraz p. Aurelii Drozd posprzątały teren wokół szkoły oraz zasadziły kwiatki. Teraz musimy poczekać aż kwiaty i będzie niesamowicie pięknie!Spotkanie z drukarką 3D
Dnia 4 kwietnia 2018 r. klasa 302t uczestniczyła w specjalistycznym szkoleniu z zakresu technologii druku 3D. Zajęcia prowadził mgr inż. Rafał Samulski – kierownik laboratorium środowiskowego Akademii im. Jakuba z Paradyża. Uczestnicy szkolenia zdobyli wiedzą na temat sposobu działania i funkcjonowania urządzeń drukujących oraz projektowania 3D. Oprócz wykonania projektów uczniowie mieli również możliwość drukowania.